TERAZ: ANDRZEJKI - POMYSŁY NA IMPREZĘ ANDRZEJKOWĄ
Beszamel.se.pl

zyl

Wszystkie przepisy

Sałata: jakie ma właściwości? Najpopularniejsze rodzaje sałat zielonych [WIDEO]

Sałata to niskokaloryczne warzywo dostępne przez cały rok i przede wszystkim dlatego często goszczące na naszych stołach. Sałata ma jednak także właściwości lecznicze. Sprawdź, dlaczego warto jeść sałatę i czym charakteryzują się najpopularniejsze rodzaje sałat.

Syrop z sosny - cudowny lek na przeziębienie i suchy kaszel

Syrop z sosny to znakomity lek wykrztuśny i przeciwbakteryjny, posiadający również wiele innych właściwości leczniczych. Jak samodzielnie przygotować nalewkę na pędach sosny? Jak zrobić syrop z sosny?

Domowe musli - przepis na pełnowartościowe śniadanie

Przygotowując musli samodzielnie, nie tylko nadasz mu ulubiony smak, ale sprawisz, że śniadanie będzie zdrowym i pełnowartościowym posiłkiem, który zapewni ci energię na większą część dnia. Możesz przechowywać je na przykład w litrowym słoju. Sprawdź, jak zrobić domowe musli.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 15 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Klasyczne zasady doboru wina do potraw - jakie są?

Utarło się, że wino białe podajemy do drobiu i ryb, wino czerwone – do czerwonego mięsa. Nie ograniczaj jednak swej kulinarnej wyobraźni. Ale zanim zaczniesz stosowac nowe warianty połączeń wino - potrawa, poznaj klasyczne połączenia.

Jajka na miękko: jak ugotować idealne jajka po wiedeńsku?

Jajka na miękko wyjdą Ci za każdym razem, jeśli zastosujesz sekretny przepis wiedeńskich mistrzów kulinarnych. Jak ugotować pyszne jajka na miękko na niedzielne śniadanie?

Jak suszyć owoce? Domowe sposoby

Do wyobraźni każdego, kto boi się przetworzonej żywności, a w swojej kuchni często wykorzystuje suszone owoce, na pewno przemówi fakt, że w przemyśle spożywczym proces ich konserwacji odbywa się za pomocą różnych chemikaliów. Czy owoce można wysuszyć samemu? Jak to zrobić, by zachowały wartości odżywcze?

Czarny bez: domowy sposób na kaca, reumatyzm i anemię. Przepis na syrop z czarnego bzu

Czarny bez, inaczej dziki bez, to prawdziwa bomba witaminowa i naturalny lek na większość dolegliwości. Poznaj właściwości dzikiego bzu, a także przetestuj nasz przepis na syrop z czarnego bzu.

Sztuczne barwniki: w jakich produktach występują? Czy chemiczne dodatki do żywności mogą uczulać?

Choć sztuczne barwniki znajdujące się na tzw. liście E i są dozwolone do spożycia na terenie Unii Europejskiej, mogą wywoływać różne dolegliwości i uczulać. Sprawdź, na jakie syntetyczne dodatki trzeba najbardziej uważać.

Sok z brzozy, czyli oskoła: jak pozyskać i stosować sok z brzozy?

Sok z brzozy to najsilniejszy naturalny środek wzmacniający organizm wczesną wiosną, łagodzący skutki wiosennego przesilenia.  Nie tylko reguluje przemianę materii, ale pomaga w chorobach nerek, leczy trądzik i anemię. Jak samodzielnie zebrać oskołę?

Niskokaloryczny dżem truskawkowy: najprostszy przepis

Podajemy przepis na najprostszy dżem truskawkowy o niewielkiej zawartości cukru. Sezon na truskawki trwa krótko, warto więc śladem naszych babć skorzystać teraz z ich dostępności, by smakiem owoców cieszyć się przez cały rok.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 300 MINUT

Porcja dla: 20 OSÓB

Strona 1 z 1