TERAZ: ANDRZEJKI - POMYSŁY NA IMPREZĘ ANDRZEJKOWĄ
Beszamel.se.pl

redakcja

Wszystkie przepisy

przecier z moreli: przepis na morele na zimę

Podajemy prosty przepis na przecier z moreli. Konfitury, dżemy, przeciery - z moreli można robić wiele przetworów, tak by uchwycić ich wspaniały smak na zimę.

Ocena: 4,5

Poziom: ŁATWY

Czas: 20 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Przecier z owoców czarnego bzu - leczniczy, w sam raz na zimę

Sprawdź, jak zrobić leczniczy przecier z czarnego bzu - doskonały na poprawienie trawienia oraz ogólne wzmocnienie odporności. Owoce czarnego bzu pojawiają się późnym latem bądź wczesną jesienią. Przygotowuje się z nich liczne przetwory na zimę, zwłaszcza soki, dżemy, nalewki oraz przeciery. 

Ocena: 4,5

Poziom: ŁATWY

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Przecier pomidorowy [przepis]: jak zrobić przecier z pomidorów na zimę?

Najsmaczniejsze i najbardziej aromatyczne pomidory to symbol końca lata. Warto w tym czasie przyrządzić jak najwięcej przetworów z pomidorów na zimę. Podajemy łatwy przepis na przecier pomidorowy.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 50 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Jak zrobić sok z aronii? Podajemy dobry przepis

Aronia to owoc o doskonałych właściwościach, lecz nienadający się do jedzenia na surowo. Jak zatem zrobić sok z aronii, którym będzie można krzepić się w zimowe wieczory? Podajemy dobry przepis na sok z owoców aronii.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Sok z aronii na zimę gotowany z liśćmi wiśni [przepis]

Aronia to symbol późnego lata. Owoce nie najlepiej smakują na surowo, ale powstają z nich znakomite przetwory na zimę. Podajemy przepis na pyszny sok z aronii gotowany z liśćmi wiśni.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 45 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Domowe wino z aronii [przepis na wino aroniowe]

Domowe wino z aronii? Również taki trunek warto zrobić, by dobrze i zdrowo rozgrzać się zimą. Podajemy przepis na wino aroniowe.  Owoce aronii świetnie się nadają do tego, by przygotować z nich dżemy, konfitury oraz słynną aroniówkę. Domowe wino z aronii niczym im nie ustępuje!

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Klasyczny dżem z aronii - przepis na przetwory z aronii

Klasyczny dżem z aronii - domowy, a więc bez chemicznych ulepszaczy - podajemy sprawdzony przepis na dżem aroniowy.Owoce aronii zyskują mnóstwo smaku w przetworach na zimę.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 120 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Aronia suszona: jak ususzyć aronię? [przepis]

Suszona aronia jest świetna na jesienne i zimowe herbatki. Podczas suszenia owoce tracą sporo witaminy C, ale to, co najważniejsze, czyli bioflawonoidy, są w dużej mierze są zachowane. Jak ususzyć aronię? Podajemy przepis z instrukcją krok po kroku.

Ocena: 4,5

Poziom: ŁATWY

Czas: 15 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Dorsz zapiekany z kurkami - przepis na pysznego dorsza

Filety z dorsza w połączeniu z podsmażonymi kurkami i cebulką tworzą kulinarną propozycję zwłaszcza na jesień. Sprawdź, jak zrobić dorsza zapiekanego z kurkami - podajemy dobry przepis.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 45 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Kurki po góralsku: zapiekane z oscypkiem

Kurki to jedne z najbardziej aromatycznych grzybów rosnących w naszych lasach. W sezonie letnim na stole nie powinno zabraknąć potraw z tymi pysznymi grzybkami. Polecamy przepis na zapiekankę z kurek po góralsku, czyli z pysznym oscypkiem.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 25 MINUT

Porcja dla: 3 OSÓB

Strona 1 z 141