Beszamel.se.pl

redakcja

Wszystkie przepisy

Zupa selerowa z grzankami

Przepis na zupę selerową z grzankami, pyszną zupę krem z selera i cebuli. Ta zupa ma moc rozgrzewającą i oczyszczającą, a w dodatku jest superzdrowa. Sprawdź, jak zrobić prostą zupę selerową za pomocą blendera.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 25 MINUT

Porcja dla: 2 OSÓB

Grzyby po przymrozkach: czy można zbierać grzyby, które zmarzły?

Niektórzy twierdzą, że po przymrozkach nie wolno zbierać grzybów, bo są trujące. Czy to prawda? Jak w tej sytuacji poprawnie mrozić grzyby?

Kania - jak wygląda? Jak rozpoznać kanię i nie pomylić ze sromotnikiem? [WIDEO]

Kania to bardzo smaczny grzyb. Ze względu na swoje walory smakowe wysoko ceniona jest kania panierowana i smażona. Niestety kanię można pomylić z muchomorem sromotnikowym - szczególnie narażeni na pomyłki są tzw. niedzielni grzybiarze. Jak wygląda kania i czym się wyróżnia? Przeczytaj nasz krótki informator.

Nalewka z głogu: przepis na nalewkę korzystną dla układu krążenia

Nalewka z głogu słynie ze swoich właściwości leczniczych. Nadciśnienie, problemy sercowe, problemy ze snem - przy takich dolegliwościach głogowa nalewka bywa bardzo pomocna. Jak ją zrobić? Jakich składników użyć? Sprawdź nasz przepis na domową nalewkę z głogu.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 20 MINUT

Porcja dla: 12 OSÓB

Przecier z owoców czarnego bzu - wspomagający organizm, w sam raz na zimę

Sprawdź, jak zrobić  przecier z czarnego bzu - doskonały na poprawienie trawienia oraz ogólne wzmocnienie odporności. Owoce czarnego bzu pojawiają się późnym latem bądź wczesną jesienią. Przygotowuje się z nich liczne przetwory na zimę, zwłaszcza soki, dżemy, nalewki oraz przeciery. 

Ocena: 4,5

Poziom: ŁATWY

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Rozgrzewający likier z owoców czarnego bzu: przepis

Zarówno kwiaty, jak i owoce czarnego bzu mają moc wartości odżywczych. Przetworzone z alkoholem nic z nich zaś nie stracą! Podajemy przepis na rozgrzewający likier z owoców czarnego bzu.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Wino z owoców czarnego bzu

Owoce czarnego bzu wyróżniają się nie tylko doskonałym smakiem, lecz także niezwykłymi wartościami odżywczymi. Powstają z nich soki i dżemy, ale równie dobrze można zrobić wino z czarnego bzu. Podajemy przepis!

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Sok z owoców czarnego bzu z liśćmi wiśni

Zarówno z kwiatów, jak i owoców czarnego bzu przyrządza się pyszne, a przy tym bardzo zdrowe soki. Dlatego jeśli uda się kupić czarny bez, warto w pełni wykorzystać jego walory. Podajemy przepis na sok z owoców czarnego bzu.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Jarzębiak z cytryną: przepis na pyszną nalewkę z jarzębiny

Owoce jarzębiny są bazą pysznych dżemów, konfitur oraz domowych alkoholi. Jarzębinowe wino czy nalewka to swoiste must have w dobrze wyposażonej spiżarni. Jarzębiak z cytryną jest dodatkowo wzbogacony cennymi składnikami odżywczymi, jakich dostarcza cytryna. Podajemy przepis na nalewkę z jarzębiny z cytryną!

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 25 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Wytworny jarzębiak z głogiem i śliwkami

Rozgrzewający jarzębiak, którego smak podkręcają suszone owoce: śliwki, daktyle, rodzynki, głóg i tarnina. Samo zdrowie.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 20 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Strona 1 z 140