TERAZ: ANDRZEJKI - POMYSŁY NA IMPREZĘ ANDRZEJKOWĄ
Beszamel.se.pl

CzeM

Wszystkie przepisy

Jak prawidłowo gotować i doprawiać warzywa? [WIDEO]

Wydawałoby się, że gotowanie warzyw jest prostą sprawą. Niby tak, sztuka jednak w tym, aby gotować i doprawiać warzywa tak, żeby zachowały jak najwięcej swoich wartości odżywczych. Sprawdź, jak to zrobić.

Placek drożdżowy z serem - jak go upiec? [SPRAWDZONY PRZEPIS]

Ciasta drożdżowe to jedne z najlepszych wypieków. I jeśli można o słodkościach mówić, że mogą być nietuczące, to właśnie ciasta drożdżowe takie są. Ciasta na bazie drożdży można łączyć z innymi składnikami, czego najlepszym dowodem są makowce, a także z białym serem. Sprawdź, jak to zrobić.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Śniadanie kontynentalne: co zjesz się na śniadanie w różnych krajach?

Co prawda w definicji śniadanie kontynentalne oznacza lekki posiłek podawany do stołu lub pokoju przez kelnera, to w praktyce turystycznej pojęcie to oznacza raczej skład takiego śniadania. W każdym kraju będzie inaczej, ale hotele starają się dogodzić swoim gościom.

Grzyby - kiedy i gdzie zbierać?

Grzybiarze mają swoje znane i ulubione miejsca, w których zbierają określone gatunki grzybów, wiedzą też, kiedy mają się po nie udać. Jednak znawcy grzybobrania dadzą sobie radę i w nieznanym terenie, bo będą szukać określonych skupisk roślinnych, które preferują takie, a nie inne grzyby.

Sery - dlaczego warto je jeść? Jakie wartości odżywcze mają sery?

Coraz większa jest na rynku oferta serów białych i żółtych. Do krajowych produktów dołączają również sery zagraniczne, co naprawdę utrudnia wybór. Sery są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Ich największym mankamentem w przypadku niektórych gatunków jest cena i kaloryczność. Sprawdź, dlaczego warto jeść sery.

Alkohol - do czego przydaje się w kuchni? Flambirowanie, wekowanie, ciasta i kremy

Nadużywanie alkoholu jest szkodliwe, jednak są sytuacje, w których jego właściwości stają się pożyteczne – na przykład w kuchni. Jak używać alkoholu od wekowania do flambirowania?

Ryby – samo zdrowie? Jakie ryby należy jeść, a jakich trzeba unikać?

Nie ma wątpliwości – ryby są zdrowe i powinno się je jeść dwa razy w tygodniu. Jednak nie każdy gatunek ryby będzie w naszej diecie wartościowym składnikiem. Najbardziej popularne w Polsce ryby zaliczają się właśnie do kategorii niekoniecznie najbardziej zdrowych! Sprawdź, które gatunki ryb są najlepsze dla zdrowia.

Kinderbal: jak przygotować przyjęcie dla maluchów?

Gdy nasze dziecko zaczyna podrastać, wchodzi również w “życie towarzyskie”. Zaczyna chodzić do kolegów i koleżanek na urodziny lub inne okolicznościowe kinderbale. W końcu przychodzi i na nas kolej, gdy musimy urządzić przyjęcie dla dzieci. Sprawdź, jak zorganizować taką imprezę.

Rzeżucha - jakie są właściwości lecznicze rzeżuchy?

Zimą najbardziej godną polecenia zieleniną jest rzeżucha, bo wiadomo że pozostałe zielone składniki codziennej diety pochodzą w tym okresie albo ze szklarni albo z ciepłych krajów, skąd docierają do nas pozbawione odżywczych właściwości. Rzeżuchę hodujemy sami, dlatego możemy być pewni jej walorów zdrowotnych. Sprawdź, dlaczego warto jeść rzeżuchę.

Rzeżucha - cenne źródło witamin i minerałów przez cały rok

Najczęściej rzeżucha trafia na wielkanocny stół jako element dekoracji i symbol budzącej się po zimie flory. Ze względu na lecznicze właściwości powinniśmy ją hodować przez cały rok, a szczególnie zimą, gdy spożywamy mniej świeżych witamin. Sprawdź, jakie walory zdrowotne ma rzeżucha.

Strona 1 z 9