TERAZ: ANDRZEJKI - POMYSŁY NA IMPREZĘ ANDRZEJKOWĄ
Beszamel.se.pl

CzeM

Wszystkie przepisy

Sery - dlaczego warto je jeść? Jakie wartości odżywcze mają sery?

Coraz większa jest na rynku oferta serów białych i żółtych. Do krajowych produktów dołączają również sery zagraniczne, co naprawdę utrudnia wybór. Sery są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Ich największym mankamentem w przypadku niektórych gatunków jest cena i kaloryczność. Sprawdź, dlaczego warto jeść sery.

Alkohol - do czego przydaje się w kuchni? Flambirowanie, wekowanie, ciasta i kremy

Nadużywanie alkoholu jest szkodliwe, jednak są sytuacje, w których jego właściwości stają się pożyteczne – na przykład w kuchni. Jak używać alkoholu od wekowania do flambirowania?

Ryby – samo zdrowie? Jakie ryby należy jeść, a jakich trzeba unikać?

Nie ma wątpliwości – ryby są zdrowe i powinno się je jeść dwa razy w tygodniu. Jednak nie każdy gatunek ryby będzie w naszej diecie wartościowym składnikiem. Najbardziej popularne w Polsce ryby zaliczają się właśnie do kategorii niekoniecznie najbardziej zdrowych! Sprawdź, które gatunki ryb są najlepsze dla zdrowia.

Kinderbal: jak przygotować przyjęcie dla maluchów?

Gdy nasze dziecko zaczyna podrastać, wchodzi również w “życie towarzyskie”. Zaczyna chodzić do kolegów i koleżanek na urodziny lub inne okolicznościowe kinderbale. W końcu przychodzi i na nas kolej, gdy musimy urządzić przyjęcie dla dzieci. Sprawdź, jak zorganizować taką imprezę.

Rzeżucha - jakie są właściwości lecznicze rzeżuchy?

Zimą najbardziej godną polecenia zieleniną jest rzeżucha, bo wiadomo że pozostałe zielone składniki codziennej diety pochodzą w tym okresie albo ze szklarni albo z ciepłych krajów, skąd docierają do nas pozbawione odżywczych właściwości. Rzeżuchę hodujemy sami, dlatego możemy być pewni jej walorów zdrowotnych. Sprawdź, dlaczego warto jeść rzeżuchę.

Rzeżucha - cenne źródło witamin i minerałów przez cały rok

Najczęściej rzeżucha trafia na wielkanocny stół jako element dekoracji i symbol budzącej się po zimie flory. Ze względu na lecznicze właściwości powinniśmy ją hodować przez cały rok, a szczególnie zimą, gdy spożywamy mniej świeżych witamin. Sprawdź, jakie walory zdrowotne ma rzeżucha.

Bakłażan, czyli gruszka miłosna, oberżyna. Co zrobić z bakłażana? [PRZEPIS WIDEO]

Bakłażan, oberżyna, gruszka miłosna – to tylko kilka nazw tego samego warzywa. Należy do tej samej rodziny co ziemniaki i pomidory. Bakłażan pochodzi z Indii, ale bardziej jest znany jako istotny składnik kuchni śródziemnomorskiej czy arabskiej. Polacy do oberżyny mają stosunek ambiwalentny.

Chia - nasiona szałwii hiszpańskiej. Dlaczego zawojowały świat zdrowego odżywiania?

Co jakiś czas wybuchają kolejne mody żywieniowe i to w coraz bardziej wyrafinowanej formie. Największym powodzeniem cieszą się te elementy diety, które albo są zdrowe albo odchudzające. Nasiona chia łączą w sobie obie te cechy. Sprawdź, jaki mają wpływ na codzienne żywienie.

Kotlety z jajek, czyli obiad dla wegetarianina

Kotlety z jajek to przepyszne danie bezmięsne. Sięgnijmy zatem do dawnego przepisu i sposobu ich podawania. Mówimy, jak zrobić doskonałe kotlety z jajek!

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 35 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Indyk pieczony: jak upiec indyka z nadzieniem?

Wspaniałe dania z pieczonego drobiu wypełnionego cudownym nadzieniem, takie jak indyk pieczony, trochę wypadły z mody. A przecież staropolska kuchnia słynęła kiedyś z takich smakołyków i nie ma co zazdrościć Amerykanom indyków pieczonych na Święto Dziękczynienia! Sprawdź, jak upiec indyka i jak przygotować nadzienie.

Strona 1 z 9