Piwo - sposób na zdrowe serce.

Piwo - sposób na zdrowe serce

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Kufel piwa dziennie wpływa pozytywnie na pracę serca.

Nie tylko wyrafinowane wino, ale także piwo dobrze wpływają na serce. Te doniesienia „European Journal of Epidemiology” na pewno ucieszą smakoszy złocistego trunku z pianką. Okazuje się bowiem, że piją na zdrowie. Sprawdź, w jaki sposób alkohol korzystnie wpływa na serce.

Zdrowe serce - wino

Włoscy naukowcy zbadali związek pomiędzy spożyciem wina, piwa i mocniejszych alkoholi, a zdarzeniami sercowo-naczyniowymi, takimi jak zawał serca czy dusznica bolesna. Okazało się, że najlepszą ochronę dawała dawka wina odpowiadająca 21 gramom czystego alkoholu na dobę (około 200 ml - czyli spory kieliszek).

Zdrowe serce - piwo

W przypadku piwa najbardziej zbawiennie działała porcja odpowiadająca 43 gramom – mniej więcej półlitrowa butelka lub kufel bursztynowego napoju. Badacze nie znaleźli przy tym związku pomiędzy mocniejszymi alkoholami a zdrowym sercem.

Naukowcy podkreślili jednocześnie, że na tym etapie badań nie można jeszcze orzec, czy ochronne działanie wina i piwa ma związek z obecnymi w tych napojach polifenolami, czy też z samym alkoholem.